
MonicaG
Hej
44 år ung med två tonårsbarn som bor hos mig varannan vecka. Till hemmet hör också 1 hund och 2 katter. Bor i ett rött radhus med vita knutar intill en lugn å. Ett par mil utanför Göteborg.
Lever ett ganska så lugnt liv och är mycket ute i skog och mark - jycken ska ju ha sitt och tack vare honom kommer jag också ut.
Läser mycket och då är det deckare och thrillers som gäller. Jobbar heltid på kontor med ekonomi och kundservice i Gbg. Har levt med smärtor i hela mitt liv känns det som men aldrig fått någon diagnos. Men mycket stämmer på fibromyalgi och ska nu snart till Gottfries Kliniken för en utredning.
Min blogg kommer väl mestadels vara en plats där jag ska kunna ösa ur mig hur jag mår för dagen. Säkerligen blir det mycket gnäll men förhoppningsvis några ljuspunkter också.