
belaqua
29-årig glad tjej som har ett stort intresse för det andliga.
Har ingen direkt medial förmåga själv, några gånger har jag drömt saker som ska hända men inget av vikt, mest oväsentligheter eller roliga saker som när min bästa kompis blev gravid, då visste jag det innan hon sa det. Drömde att hon berättade det för mig samma dag som hon själv hade fått reda på det, och när hon väl sa det till mig svarade jag bara, jag vet :-)
Samma sak hände i julas när jag träffade min kusin och hans tjej, så fort jag såg henne så tänkte jag att hon är gravid. En stund senare berättade min kusin att de ska ha barn.
När jag var liten hände ibland, under en kort period, att min stereo började spela på högsta volym, ibland mitt i natten trots att den var helt avstängd. På dagarna när jag själv spelade musik kunde jag ibland se hur volymreglaget vreds om och volymen gick upp till max. Undrar fortfarande vem det var som pockade på min uppmärksamhet då.
När jag var sjutton fick jag se en skymt av sista dagen från ett tidigare liv. Jag har alltid varit nyfiken på att ta reda på mer om det.
Annars så arbetar jag som utvecklare och programmerar transaktionsrobotar för ett företag som sysslar med webbövervakning. Bor själv i en lägenhet i Hammarby sjöstad.